Піраміди в Єгипті
До наших часів збереглося біля сімдесяти пірамід. Колись їх було ще більше; але деякі з них зруйнував всевладний плин часу, інші засипало море піску, що насунулося з пустелі. Скільки їх загалом побудували єгиптяни, визначити важко. На скелястому плоскогір'ї, що відокремлює долину життєдайного Нілу від мертвої пустелі, височіють вони, вишикувавшись в ряд на шістдесят п'ять кілометрів від Каїра до Фаюму, мов на велетенському плацу, де їм щоденно робить огляд єгипетський бог сонця
Піраміди в Мексиці
Теотіуакан відомий тим, що тут можна побачити мексиканські піраміди. Загадку цього міста, що лежить на відстані 50 кілометрів на північний схід від Мехіко, антропологи і археологи не розгадали й досі. Мешканці покинули його більше ніж за 500 років до виникнення ацтекської культури. Назва Теотіуакан мовою науатль означає «місто богів» або «місце, де люди стають богами». Як вважають, таку назву дали ацтеки, які прийшли на цю землю.
Один з редакторів журналу «Нешнл джіоґрефік» Джордж Стюарт написав, що «Теотіуакан був першим справжнім містом у Західній півкулі. Цивілізація Теотіуакана виникла незадовго до початку християнської ери, розвивалась протягом семи сторіч, потім зникла з історичної сцени, ставши легендою. Підраховано, що в час найвищого розквіту, приблизно у 500 році по Р. Х., тут мешкало 125—200 тисяч людей».
Майже в центрі міста стоїть величезна «Піраміда Сонця». Розміри її основи становлять 220 на 225 метрів, висота п’ятьох уступів у наші дні сягає 63 метрів. Щоб дістатися на верхівку, треба подолати понад 240 сходинок. На півночі давнього міста стоїть «Піраміда Місяця» заввишки 40 метрів. Колись дві головні піраміди — Сонця і Місяця — увінчувались храмами.
За останні десятиліття про піраміди відкрито багато нового. Однак, за словами Стюарта, «ми досі майже нічого не знаємо про походження його жителів, їхню мову, соціальний устрій і причину занепаду».
Піраміди в Нубії
До наших днів на території Судану (стародавня історична область Нубія) збереглося приблизно 220 нубійських пірамід, розташованих на трьох ділянках. Ці піраміди слугували гробницями царів та цариць держав Напатиі Мерое. Хоча їхнє призначення схоже до ролі єгипетських пірамід, архітектурний стиль був дуже відмінним. Зокрема, ці піраміди мали набагато крутіші схили та чітко виділені входи[4]. Будівництво пірамід в Нубії продовжувалося приблизно до 300 року.
Піраміди в Греціїї
На території сучасної Греції виявлено декілька стародавніх пірамід[5]. Частина з них практично повністю зруйнована і від них залишилися лише обриси. Деякі ж частково збереглися. Найвідоміші піраміди знаходяться: перша — неподалік села Еллініко (грец. Ελληνικό), в п'яти милях від міста Аргос, друга — біля селища Лігуріо в районі Епідавра і третя — ймовірно гробниця царя Фіви — Амфіона. Грецькі піраміди досліджені мало, не існує чітких доказів їх основного призначення, що породжує багато дискусій між археологами.
Піраміда Еллініко збудована з вапнякових блоків, котрі добували скоріше за все з навколишніх пагорбів. Розміри основи піраміди 14×12,5 м, висота понад 8,5 м. Піраміда виконана порожнистою і має з однієї сторін вхід. Археологи, які досліджували місцевість гори, прийшли до висновку, що вона була побудована між 2700 і 400 роками до нашої ери.
Лігурійська піраміда розташовується в північно-західній частині півострова Пелопоннес. Розміри основи становлять 14×12 м. Після того, як її досліджували археологи та інші фахівці, вони прийшли до висновку про те, що вона була побудована приблизно за 2100 років до нашої ери. Але загадка до цих пір залишається, так як є багато незвіданих ділянок.
Гробниця Амфіона, яка споруджена з пагорба, перетвореного на ступінчасту піраміду. Цей пагорб безпосередньо пов'язаний з історією заснування міста Фіви. Засновником Фів вважається Амфіон, син Зевса і Антіопи. Археологи виявили в надрах пагорба широко розгалужену систему тунелів і підземних приміщень, із гробницею розміром 2,20×1,15 м на вершині, зробленою з плит вапняку, яка цілком можливо була могилою Амфіона і Зета.
Грецький археолог Теодорос Спіропулос визначив і час будівництва гробниці Амфіона — 2500–2000 роки до нашої ери, що дало можливість йому припустити, що Амфіон і його брат Зет були єгипетськими колоністами й принесли в Грецію єгипетські традиції.
Піраміди в Китаї
Інформація про існування китайських пірамід прийшла двома хвилями. Перші відомості про існування «Білої Піраміди» були доставлені в 1945 р. пілотами США, подальша розвідка підтвердила існування пірамідальних пагорбів північніше міста Сіань. За офіційною інформацією китайської влади піраміди є похоронними курганами правителів західної династії Хань[6].Китайські піраміди — комплекс стародавніх поховань (курганів), що включає близько 100 пам'яток. Більшість будівель розташовані в радіусі 100 км від міста Сіань провінції Шеньсі.
До середини 1980-х років китайські піраміди залишалися поза увагою світової громадськості і лише потім стала з'являтися більш докладна інформація щодо них. Найвідомішими є курган Маолін і мавзолей імператораЦінь Ши Хуан-ді, який, при 350 м довжини основи і 200 м висоти, став місцем розкопки знаменитої Теракотової армії.
Комментариев нет:
Отправить комментарий